45 Zlot Żywczaków "Babia Góra 2011"

REGULAMIN 45 ZLOTU ŻYWCZAKÓW

"BABIA GÓRA" 2011

1. Cel Zlotu: tradycyjne spotkanie miłośników Babiej Góry, poznanie Babiogórskiego Parku Narodowego.
2. Organizatorzy Zlotu: Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miejski w Żywcu, Komisja Turystyki Górskiej w Żywcu, Babiogórski Park Narodowy w Zawoi.
3. Zlot odbędzie się w dniu 25.09.2011r. na szlakach Babiej Góry, na dowolnych trasach znakowanych na terenie B.P.N.

4. Rozpoczęcie Zlotu nastąpi na Przełęczy Krowiarki, odbiór worków na śmieci, oraz pakiet pytań na terenie B.P.N.
- przyjmowanie drużyn na przełęczy Krowiarki godzina 8.00 - 8.30
- wyjscie na trasy z przełęczy Krowiarki godzina 9.00
- polowa Msza święta przy schronisku na Markowych Szczawinach godzina 12.30
- rozdanie nagród, dyplomów, gorący posiłek od godziny 10.00
- podsumowanie zlotu godzina 13.30
5. Warunki uczestnictwa: W Zlocie uczestniczyć mogą 4 - 10 osób, oraz turyści indywidualni po przesłaniu formalnego zgłoszenia do dnia 22.09.2011r ( Ilość miejsc ograniczona) na adres: Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu Ulica 3 Maja 16 i wpłaceniu wpisowego w kwocie 3 zł dzieci i młodzież, oraz 6 zł dorośli od osoby gotówką lub przelewem na konto: Bank Spółdzielczy w Żywcu 8181370090005062720000050.
Udział w konkursie B.P.N. ( drużyna 4 - 10 osób ).
Dla posiadaczy książeczek GOT uruchomiony będzie punkt weryfikacyjny GOT.
6. Konkurs: każda drużyna otrzyma zestaw pytań na temat B.P.N i po przejściu trasy odda wypełnione materiały organizatorom, lub przedstawicielowi B.P.N.
7. Uczestnicy Zlotu, którzy będą brali udział w konkursie. Będą zwolnieni z opłat za wstęp do B.P.N.
Organizatorzy Zlotu przygotują i rozdadzą małe worki na przełęczy Krowiarki dla drużyn w celu pozbierania śmieci na Trasach Zlotu.
8. Uprawnienia uczestników: uczestnicy w ramach wpisowego drużyny otrzymają dyplom, książki, foldery, mapy i gorący posiłek w Schronisku na Markowych Szczawinach.
9. Obowiązki uczestników:
- przestrzeganie regulaminu B.P.N.
- każdy uczestnik powinien posiadać dowód osobisty lub legitymację szkolną
- odpowiedni ubiór turystyczny
- drużyna powinna posiadać apteczkę pierwszej pomocy
- każdy uczestnik bierze na siebie odpowiedzialność
- ubezpieczenie we własnym zakresie
- udział w konkursie drużynowo ( minimum 10 osób )
10. Postanowienia końcowe: interpretacja regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorom, zgłoszenia telefoniczne nie będą przyjmowane.
Wszelkich informacji dotyczących Zlotu udziela Biuro Z.O. PTTK w Żywcu Ulica 3 Maja 16, telefon (33) 8612634 w godzinach urzędowania.
11. Istnieje możliwość przejazdu autokarem na Zlot na trasie: Żywiec PTTK godzina 7.00 - Przełęcz Krowiarki - Zawoja Markowe - godzina 16.30. Koszt przejazdu od osoby 15 złotych.

Słonecznej pogody i wielu wrażeń na trasach Zlotu życzą Organizatorzy