Etap powiatowy XLIV OMTTK za nami

14 kwietnia br. KTGiK PTTK Kangchendzonga w Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu wspólnie z Oddziałową Komisją Młodzieżową, po raz XLIV przeprowadziło etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. 3 najlepsze drużyny z kategorii szkół ponadgminazjalnych, gimnazjum i szkół podstawowych będzie reprezentować nasz Oddział PTTK , miasto i powiat podczas etapu wojewódzkiego 7 maja w Gliwicach.
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno- Krajoznawczy, jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno- krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej POLSKI, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich XLIV OMTTK – Żywiec’2016, zorganizowanego przez Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu i KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu, uczestniczyły 22 drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestniczące zespoły – 3 osobowe, sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach:

teście krajoznawczym i topograficznym, samarytance, kolarskim torze sprawnościowym, turystycznym ABC i ocenie odznak turystycznych.

Klasyfikacją Turnieju przedstawiała się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1. SKKT przy SP5 Żywiec - 264,0 pkt. – Konrad Biel, Marta Skórzak, Paulina Gąsiorek.

Opiekun – Renata Kłusak.

2. SKKT przy SP w Trzebinia I - 241,0pkt. –Emilia Chmura, Marta Stanaszek, Aleksandra Mierzchała.

Opiekun – Sabina Leszczewska.

3. SKKT przy SP w Sopotni Wielkiej - 195,0pkt. – Karolina Kinal, Dominika Pierlak, Marcin Łysień.

Opiekun – Paweł Maciejny.

GIMNAZJA:

1. SKKT Gimnazjum w Trzebini - 255 pkt. Dawid Szymik, Weronika Caputa, Zuzanna Szpoton

Opiekun: Maria Prochot.

2. SKKT Gimnazjum w Juszczynie - 206pkt. Michał Babicki, Weronika Kamińska, Maciej Skrzyp

Opiekun: Katarzyna Syc.

3. SKKTGimnazjum nr 2 w Żywcu - 182pkt. Sylwia Nejfeld, Marta Okrzesik, Dorota Gradek

Opiekun: Marta Gibas.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

1. KTGiK „Kangchendzónga” PTTK przy I LO w Żywcu - 292,0 pkt. Aleksandra Sufa,

Amadeusz Kasprzyk, Grzegorz Piekarski.

Opiekun: Jacek Seweryn

2. KTGiK „Kangchendzónga” PTTK przy I LO w Żywcu – 272,0 pkt. Kinga Krzyżowska, Jusyna Widz,

Agnieszka Ciućka

Opiekun: Jacek Seweryn.

3. KTGiK „Kangchendzónga” PTTK przy I LO w Żywcu - 243,0 pkt. Natalia Juraszek, Aleksandra Cul,

Katarzyna Wróbel.

Opiekun: Jacek Seweryn

Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali wyróżnieni licznymi nagrodami wręczonymi przez organizatorów. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane Pucharami i nagrodami ufundowanymi ze środków Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miejskiego w Żywcu, PTTK w Żywcu i innych miłośników turystyki

i krajoznawstwa.

Żywiecczyznę w finale wojewódzkim w Gliwicach, będą reprezentowały drużyny zwycięskie w każdej z kategorii.

Nagrody w konkursie wręczyli Kol. Jakub Nowak Prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, Kol. Andrzej Szewczyk Przewodniczący Oddziałowej Komisji Młodzieżowej PTTK oraz Kol. Jacek Seweryn opiekun KTGiK PTTK Kangchengdzonga. Zwycięzcom gratulujemy, a Dyrekcji I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia turnieju w murach zacnego Liceum.