Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału 11 marca 2017 r.

11 marca 2017 r. Zwyczajny Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu zgromadził w salach Arcyksiążęcego Browaru Żywieckiego 52 delegatów, zaproszonych działaczy PTTK niebędących delegatami oraz gości. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzata Pępek, Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor, Prezes Zarządu Spółki PTTK Schroniska i Hotele PTTK KARPATY Pan Jerzy Kalarus, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej Pan Grzegorz Szafrański, Dyrektor Kina janosik w Żywcu Pani Magdalena Kidoń-Staszek, Kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu Pani Dorota Firlej, przedstawiciel Kluby Słowackich Turystów Pan Milan Toman, Członek Honorowy PTTK Kol. Edmund Zaiczek.

W uroczystej części Zjazdu po raz pierwszy od wielu lat nadano Godność Członka Honorowego Oddziału Babiogórskiego PTTK 9 osobom-wybitnym działaczom naszego Towarzystwa. Do historycznego grona dotychczasowych Członków Honorowych dr. Hugona Zapałowicza, Księcia Kaziemierza Lubomirskiego, Hrabiny Anny Branickiej, Św. Jana Pawła II, dołączyli także Kol. Edmund Zaiczek, Kol. Józef Talik, Kol. Renata Suchońska, Kol. Halina Kresek, Kol. Aleksander Zuziak, Kol. Bonifacy Adrian, Kol. Marek Sapeta, Kol. Rafał Sanetra, Kol. Tadeusz Gołuch.

Wybrano nowe Władze Oddziału na kadencję 2017-2021, które ukonstytuowały się w składzie następującym:

1. Zarząd Oddziału 15 osób:
Prezes Kol. Jakub Nowak
Kol. Jerzy Bułka
Kol. Andrzej Figura
Kol. Małgorzata Golec
Kol. Stanisław Gołek
Kol. Beata Gołek-Kasprzak
Kol. Ireneusz Kmiecik
Kol. Mariusz Mikulski
Kol. Piotr Parcia
Kol. Andrzej Ryłko
Kol.Marek Sapeta
Kol. Sebastian Słapa
Kol. Szczepaniak Grzegorz
Kol. Marcin Gibas
Kol. Zdzisław Wisła

(wybór pozostałych funkcji nastąpi na pierwszym posiedzeniu plenarnym 14 marca br.)

2. Oddziałowa Komisja Rewizyjna 4 osoby:
Prezes Kol. Stanisław Karkosza
Wiceprezes Kol. Mariusz Sowa
Sekretarz Kol. Małgorzata Kozieł
Członek Kol. Józefa Wojciuch

3. Oddziałowy Sąd Koleżeński 5 osób:
Prezes Kol. Tadeusz Gołuch
Wiceprezes Kol. Zdzisław Urbański
Sekretarz Kol. Wojciech Nowak
Członkowie: Kol. Tadeusz Mreńca
Kol. Adam Pietraszko

4.Delegaci na Regionalną Konferencję PTTK woj. Śląskiego 12 osób: