www.zywiec.pttk.pl

50-ty Jubileuszowy Jesienny Zlot Żywczaków Babia Góra 2016

Regulamin Zlotu i szczegółowy program

Wernisaż wystawy "110-lat Krajoznawstwa Polskiego"

Email Drukuj PDF

Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu - Oddziałowa Komisja Krajoznawcza i Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej zapraszają na wernisaż wystawy pt" 110 lat Krajoznawstwa Polskiego", 9 września 2016 r. godzina 16:00 w sali wystawowej Towarzystwa, Żywiec ul. Zamkowa 4 I p.Wystawa potrwa do 23 września. Serdecznie zapraszamy.

KOMUNIKATY PREZESA ODDZIAŁU

Email Drukuj PDF

1) 8 września br. odbędzie się posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału.

2) 15 września br. o 17:00 odbędzie się spotkanie prezesów kół i klubów naszego Oddziału z władzami Oddziału w sprawie przygotowań do kampanii sprawozdawczo-wyborczej w kołach i klubach.

3) Od 12 września ruszą zapisy (opublikowany będzie regulamin) na tegoroczny 50-ty Jubileuszowy Jesienny Zlot Żywczaków Babia Góra 2016, który odbędzie się 25 września br.

4) W dniach 30.09-02.10 br. odbędzie się 47 Rajd "Zagłębiaków" organizowany przez Oddział PTTK w Dąbrowie Górniczej. Nasz Oddział bierze udział w tej imprezie na zasadzie partnerstwa, a finał rajdu przewidziany jest 2 października w amfiteatrze pod Grojcem. Zachęcam do udziału w rajdzie zarówno turystów pieszych jak i załogi motorowe.

5) 8 października w Rajczy odbędzie się akcja Czyste Beskidy w której weźmie udział nasz Oddział (Komisja Turystyki Górskiej), będziemy sprzątać szlaki i prowadzić warsztaty znakarskie i pokazy odnawiania szlaków.

6) 16 października br. przy Schronisku PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą, przeprowadzimy finał tegorocznego XLII Rajdu Pięciu Wierchów Beskidzkich. Regulamin i karta rajdowa do pobrania. Przypominam, że rajd trwa od 1 maja do 12 października br. wciąż można zdobywać potwierdzenia 5 dowolnych szczytów Beskidów Zachodnich.

KOMUNIKAT PREZESA ODDZIAŁU

Koleżanki i Koledzy

Zbliża się okres kolejnej kampanii sprawozdawczo-wyborczej w Towarzystwie, przed XIX Walnym Zjazdem PTTK w 2017 r.
Pomimo, że osoby funkcyjne (prezesi kół i klubów) otrzymają we wrześniu wszelkie materiały, aby od października do grudnia przeprowadzić kampanię na etapie kół i klubów, już dziś warto zapoznać się z materiałami, które w syntetycznej formie (możliwej także do pobrania), zostały zamieszczone na naszej stronie Zarządu Głównego PTTK.

Prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK
Jakub Nowak

KOMUNIKAT PREZESA ODDZIAŁU W SPRAWIE CZASOWEGO ZAMKNIĘCIA SZLAKU

Email Drukuj PDF

Nadleśnictwo Węgierska Górka uprzejmie informuje, że od dnia 28.06.2016 do odwołania jest zamknięty szlak czerwony (fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego) na odcinku Hala Pawlusia – Słowianka, ze względu na prowadzone prace z pozyskania oraz zrywki drewna. Alternatywnym obejściem jest szlak niebieski przez szczyt Romanki.

Poruszanie się ww. szlakiem stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.
Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń służb leśnych.

Prezes Oddziału

Jakub Nowak