www.zywiec.pttk.pl

KOMUNIKAT PREZESA ODDZIAŁU W SPRAWIE CZASOWEGO ZAMKNIĘCIA SZLAKU

Email Drukuj PDF

Nadleśnictwo Węgierska Górka uprzejmie informuje, że od dnia 28.06.2016 do odwołania jest zamknięty szlak czerwony (fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego) na odcinku Hala Pawlusia – Słowianka, ze względu na prowadzone prace z pozyskania oraz zrywki drewna. Alternatywnym obejściem jest szlak niebieski przez szczyt Romanki.

Poruszanie się ww. szlakiem stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.
Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń służb leśnych.

Prezes Oddziału

Jakub Nowak

Posiedzenie plenarne ZO 4 lipca 2016 r.

Email Drukuj PDF

W dniu 4 lipca br odbyło się kolejne posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału. W pierwszej części zebrania uczestniczyli goście z ZarząduTowarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej. Prezes Pan Grzegorz Szafrański, Wiceprezesi Zdzisław Dzikowski i Wojciech Nowak oraz Sekretarz Edmund Zaiczek. Omawiano kwestie związane ze współpracą obu stowarzyszeń i jej sformalizowanie, oraz przygotowania do wspólnej wystawy z okazji Roku Krajoznawstwa Polskiego 9 września br. w siedzibie TMZŻ.
W drugiej części posiedzenia ZO zajmował się sprawami koniecznych inwestycji w obiektach Oddziału, przygotowaniami do kampanii sprawozdawczo-wyborczej w Oddziale poczynając od kampanii w kołach i klubach (przygotowaniem dokumentów dla kół i klubów), omówiono najbliższe czekające nas imprezy i wydarzenia:
1) Lipiec 2016 r. wizyta członków Rady ds. Turystyki Osób Niepełnosprawnych ZG PTTK
2) Lipiec-sierpień 2016 r. XIX Akcja Wędrówki z Przewodnikiem (KTGiK PTTK Kangchengdzonga i Koło Przewodników PTTK)
3) 27.08.2016 r. (sobota) Rajd na Słowiankę (Koło PTTK Globtroter Brzuśnik)
4) 04.09.2016 r. VI Rajd Deptoków (Koło PTTK BESKIDEK Porąbka)
5) Obchody Jubileuszu 110-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego –wystawa okolicznościowa w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej (OKK)
6) 09.09.2016 r. (piątek) Spotkanie Zarządu Oddziału z Komisją Turystyki Motorowej ZG PTTK).

Klub Górski PTTK ZDOBYWCY zaprasza na XIII Noc Krawculi

Email Drukuj PDF

Po kilku latach przerwy wracamy na beskidzkie szlaki! W piątkowy wieczór, 8 lipca 2016 r. ponownie wyruszymy do wspólnej wędrówki pod rozgwieżdżonym niebem.

Podobnie jak we wcześniejszych imprezach, tak i w tej edycji proponowana przez nas trasa marszu będzie w czołówce pod względem wrażeń z jej pokonania. Mamy zamiar ukazać maksymalnie wiele uroków płynących z nocnych wędrówek po górach i cieszyć się wspólnie przebytym szlakiem.

Tym samym przedstawia się ona następująco:
Przełęcz Glinne – Hala Miziowa – Rysianka – Hala Redykalna – Ujsoły – Muńcuł – Rycerzowa – Soblówka – Glinka – Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu.
Zbiórka uczestników – 19:00
Wymarsz na trasę  -19:30
Planowany czas przyjścia na Halę Krawculę – 12:15 (9 lipca)
Długość trasy: 46,6 km; przewidywany czas przejścia (wraz z odpoczynkami): 17 h
2012-06-29-08 NKW „XIII Nocy Krawculi” wziąć może udział każdy, kto spełni warunki zawarte w regulaminie oraz dokona zgłoszenia u Szymona Rochowiaka korzystając z już przygotowanego formularza zgłoszeniowego na stronie Nocy Krawculi (dostępnego po przeczytaniu regulaminu) w terminie do 5 lipca 2016 r.
W razie problemów proszę skontaktować się z Szymonem Rochowiakiem (za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie: (+48) 692-342-700. Również w razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji na temat „XIII Nocy Krawculi” proszę się kontaktować korzystając z powyższych danych.
ORGANIZATORZY:
Szymon Rochowiak
Grzegorz Szczepaniak

IV Oddziałowy Rajd Powitania Wakacji

Email Drukuj PDF

18 czerwca br. po raz IV odbyła się jedna z imprez oddziałowych organizowanych tym razem przez Koło Miejskie PTTK im. inż. Rudolfa Niemczyka czyli "Rajd Powitania Wakacji" z metą w dolinie Zimnika. Oprócz turystów z koła gospodarzy w licznych konkursach podczas podsumowania imprezy uczestniczyli także przedstawicieleKoło PTTK Globtroter Brzuśnik, Koło PTTK "Beskidek" w Porąbce, Klub Fotograficzny PTTK Góry Bez Cenzury, Koło PTTK im. Jana Pawła II - Węgierska Górka.

fotorelacja

XV Turniej Siatkówki Górskiej na Rycerzowej

Email Drukuj PDF

W dnu 18 czerwca 2016 r. drużyna ZDOBYWCÓW w składzie: Ania Wróbel, Jurek Gabryel, Łukasz Gmyrek i Marcin Gmyrek wywalczyli trzecie miejsce na XV Turnieju Siatkówki Górskiej na Rycerzowej. Pierwsze miejsce i puchar Prezesa Oddziału Babiogórskiego PTTK zdobyła ekipa „Baców z Miziowej” pod przewodnictwem Krzysia Porębskiego (również ZDOBYWCY)

Wszystkim składamy wielkie GRATULACJE!!!

fotorelacja