www.zywiec.pttk.pl

Klub Górski PTTK ZDOBYWCY zaprasza na XIII Noc Krawculi

Email Drukuj PDF

Po kilku latach przerwy wracamy na beskidzkie szlaki! W piątkowy wieczór, 8 lipca 2016 r. ponownie wyruszymy do wspólnej wędrówki pod rozgwieżdżonym niebem.

Podobnie jak we wcześniejszych imprezach, tak i w tej edycji proponowana przez nas trasa marszu będzie w czołówce pod względem wrażeń z jej pokonania. Mamy zamiar ukazać maksymalnie wiele uroków płynących z nocnych wędrówek po górach i cieszyć się wspólnie przebytym szlakiem.

Tym samym przedstawia się ona następująco:
Przełęcz Glinne – Hala Miziowa – Rysianka – Hala Redykalna – Ujsoły – Muńcuł – Rycerzowa – Soblówka – Glinka – Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu.
Zbiórka uczestników – 19:00
Wymarsz na trasę  -19:30
Planowany czas przyjścia na Halę Krawculę – 12:15 (9 lipca)
Długość trasy: 46,6 km; przewidywany czas przejścia (wraz z odpoczynkami): 17 h
2012-06-29-08 NKW „XIII Nocy Krawculi” wziąć może udział każdy, kto spełni warunki zawarte w regulaminie oraz dokona zgłoszenia u Szymona Rochowiaka korzystając z już przygotowanego formularza zgłoszeniowego na stronie Nocy Krawculi (dostępnego po przeczytaniu regulaminu) w terminie do 5 lipca 2016 r.
W razie problemów proszę skontaktować się z Szymonem Rochowiakiem (za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie: (+48) 692-342-700. Również w razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji na temat „XIII Nocy Krawculi” proszę się kontaktować korzystając z powyższych danych.
ORGANIZATORZY:
Szymon Rochowiak
Grzegorz Szczepaniak

IV Oddziałowy Rajd Powitania Wakacji

Email Drukuj PDF

18 czerwca br. po raz IV odbyła się jedna z imprez oddziałowych organizowanych tym razem przez Koło Miejskie PTTK im. inż. Rudolfa Niemczyka czyli "Rajd Powitania Wakacji" z metą w dolinie Zimnika. Oprócz turystów z koła gospodarzy w licznych konkursach podczas podsumowania imprezy uczestniczyli także przedstawicieleKoło PTTK Globtroter Brzuśnik, Koło PTTK "Beskidek" w Porąbce, Klub Fotograficzny PTTK Góry Bez Cenzury, Koło PTTK im. Jana Pawła II - Węgierska Górka.

fotorelacja

XV Turniej Siatkówki Górskiej na Rycerzowej

Email Drukuj PDF

W dnu 18 czerwca 2016 r. drużyna ZDOBYWCÓW w składzie: Ania Wróbel, Jurek Gabryel, Łukasz Gmyrek i Marcin Gmyrek wywalczyli trzecie miejsce na XV Turnieju Siatkówki Górskiej na Rycerzowej. Pierwsze miejsce i puchar Prezesa Oddziału Babiogórskiego PTTK zdobyła ekipa „Baców z Miziowej” pod przewodnictwem Krzysia Porębskiego (również ZDOBYWCY)

Wszystkim składamy wielkie GRATULACJE!!!

fotorelacja

XIX Akcja Wędrówki z Przewodnikiem 2016

Komunikat Prezesa Oddziału:

Zapraszamy na tegoroczną XIX wakacyjną akcję "Wędrówki z Przewodnikiem". Wycieczki w kolejne soboty wakacji organizowane przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa PTTK KANGCHENGDZONGA, oraz Koło Przewodników Górskich i Terenowych w Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu.

Serdecznie dziękuję organizatorom, uczestnikom życzę dobrej pogody i bezpieczeństwa na szlakach.

Jakub Nowak

Prezes Oddziału