www.zywiec.pttk.pl

KOMUNIKATY PREZESA ODDZIAŁU

Email Drukuj PDF

1. Dziękuję wszystkim członkom naszego Oddziału PTTK za udział w X Jubileuszowym Zlocie Oddziałów PTTK woj. Śląskiego w Bielsku-Białej. Nasz Oddział pod przewodnictwem Wiceprezesa Kol. Grzegorza Szczepaniaka (któremu także dziękuję) okazał się najliczniejszy

2. Przypominam i zachęcam do wzięcia udziału w dwóch najbliższych rajdach oddziałowych:

Szczegóły na stronie rajdu http://rajdrupienka.wixsite.com/rajd

Szczegóły na stronie http://www.wegierska-gorka.opg.pl/xviii-spotkanie-ludzi-gor…

Na oba rajdy zapisujemy się w swoich kołach i klubach, które organizują drużyny. Mogą też            dołączyć turyści indywidualni kierując zgłoszenia bezpośrednio do organizatorów.

3. W dniach 6-7 maja w rynku w Żywcu pierwsza z serii imprez pod nazwą ROADSHOW z Żywiec Zdrój i innymi naszymi partnerami. Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska naszego Oddziału PTTK, gdzie będziemy prowadzić m.in. warsztaty i konkursy poświęcone znakowaniu szlaków oraz inne atrakcje. Szczegóły wkrótce.

Do zobaczenia na szlakach
Jakub Nowak
Prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK

Posiedzenie plenarne ZO 20 kwiecień 2017 r.

Email Drukuj PDF

Drugie w tej kadencji posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału miało miejsce 20 kwietnia br.                 w Chacie Baców w Korbielowie.

Podczas zebrania ZO zatwierdził wybrane składy komisji oddziałowych, a więc Komisji Turystyki Górskiej, Komisji Górskiej Turystyki Jeździeckiej i Kapituły Odznaczeń i Wyróżnień. Podsumowano odbyte w Rytrze Walne Zgromadzenie Spółki PTTK "KARPATY", omówiono sposób realizacji w tej kadencji uchwał i wniosków przyjętych przez Walny Zjazd Oddziału 11 marca 2017 r., powołano w Oddziale nowe koło, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "ŚMIAŁKI" przy Zespole Szkół w Pietrzykowicach. Omówiono przygotowania do planowanych imprez w okresie kwiecień-maj-czerwiec br. Nowy Zarząd Oddziału spotkał się z Panem Krzysztofem Porębskim dzierżawcą Chaty Baców. Uroczystym akcentem było wręczenie przez Prezesa Oddziału, członka Zarządu Głównego PTTK Kol. Jakuba Nowaka, legitymacji i odznaki Honorowego Przodownika Turystyki Górskiej PTTK, Wiceprezesowi Oddziału Kol. Markowi Sapecie.

Dr Hugo Zapałowicz(1852-1917)założyciel Oddziału Babiogórskiego,organizator babiogórskiej turystyki

Email Drukuj PDF

W tym roku minie 100 lat od śmierci założyciela naszego Oddziału,jego Prezesa, Członka Honorowego Towarzystwa i Oddziału oraz patrona Schronisko Górskie PTTK Markowe Szczawiny dr Hugo Zapałowicza.

2 grudnia 2017 r. w Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie odbędzie się sympozjum poświęcone m.in postaci tego wybitnego działacza i historii ruchu turystycznego u stóp Królowej Beskidów-Babiej Góry.

Kurs znakarzy szlaków górskich i pieszych

Email Drukuj PDF

W dniach 21-23 kwietnia br. odbędzie się kurs znakarzy szlaków pieszych i górskich, których organizatorem jest nasz Oddział.Patronat nad kursem objęły Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK oraz Delegatura Zachodniokarpacka KTG ZG PTTK.
Do pobrania w załączeniu regulamin i wniosek na kurs znakarza szlaków pieszych i górskich.

UWAGA KAŻDY UCZESTNIK CHCĄCY ODBYĆ KURS MUSI POSIADAĆ WYPEŁNIONY WNIOSEK NA ZNAKARZA SZLAKÓW PIESZYCH LUB/I GÓRSKICH Z PIECZĘCIĄ WŁASNEGO MACIERZYSTEGO ODDZIAŁU PTTK !!!

regulamin i karta do pobrania