www.zywiec.pttk.pl

Rozpoczynamy XLIII Rajd Pięciu Wiechów Beskidzkich

Email Drukuj PDF

Rusza 43 Rajd Pięciu Wierchów Beskidzkich.

W tym roku finał rajdu 15 października w Schronisku PTTK na Wielkiej Raczy :)zapraszamy

regulamin i karta zgłoszenia

Regionalna Konferencja Oddziałów PTTK woj. Śląskiego

Email Drukuj PDF

W dniu 24 czerwca br. w Katowicach odbyła się Regionalna Konferencja Oddziałów PTTK woj. Śląskiego. Wybrano 28 delegatów z naszego województwa na XIX Walny Zjazd PTTK. Wśród nich będzie 5 reprezentantów naszego Oddziału Babiogórskiego: Kol. Andrzej Ryłko, Kol. Józef Talik, Kol. Wojciech Nowak, Kol. Sebastian Słapa i Kol. Jakub Nowak.
Delegaci wezmą udział w wyborach nowych Władz Naczelnych naszego Towarzystwa w dniach 15-16 września br. w Warszawie.

XX Akcja "Wędrówki z Przewodnikiem"

Zapraszamy na XX Akcję "Wędrówki z przewodnikiem" Wakacje 2017

Relacje z rajdów Oddziałowych: Powitania Wakacji i Rajdu Wędrowców

Email Drukuj PDF

V Rajd Powitania Wakacji organizator Koło Miejskie PTTK im. R. Niemczyka w Żywcu

I Rajd Wędrowców organizator Klub Fotograficzny PTTK "Góry Bez Cenzury"

IV Dzień Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK-relacja

Email Drukuj PDF

W dniu 3 czerwca 2017 roku przy Bacówce na Krawcowym Wierchu w Beskidzie Żywieckim odbył się IV Dzień Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, w którym uczestniczyło ponad 150 turystów w tym 82 dzieci i młodzieży. Imprezę organizowały dwa koła PTTK naszego oddziału tj. Klub Górski ZDOBYWCY oraz Koło PTTK „zaŻARci” z Międzybrodzia Żywieckiego przy współudziale Koła PTTK GLOBTROTER w Brzuśniku.
Impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze, przy wspaniałej pogodzie. Rozegrano 8 konkurencji, w tym niektóre w trzech kategoriach (konkurs – „Co jest w pudełku?”, konkurs gry w warcaby turystyczne, konkurs rysunkowy pt. „na górskim szlaku”, konkurs układania puzzli na czas, terenowy bieg sprawnościowy, konkurs DATR, konkurs piosenki turystycznej oraz quiz wiedzy turystycznej.

Zabawa byłą przednia a dla laureatów czekało osiem pudeł nagród (ok. 100 kg) i dyplomy. Każdy milusiński otrzymał książeczkę GOT, a w trakcie imprezy można była zdobyć i zweryfikować odznakę GOT „w góry”. Łącznie przyznano ponad 20 takich odznak. W czasie pobytu na Hali Krawcula rozpalono ognisko turystyczne, w którym można było upiec wspaniałą kiełbasę. Wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli byli bardzo zadowoleni z udziału w imprezie co można dostrzec na załączonych zdjęciach.

Na koniec chciałem podziękować naszym dobroczyńcom tj. firmie Hańderek – Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Buczkowicach za wspaniałą kiełbasę, dla Firmy ETINEL Łukasz Kliś z Międzybrodzia Żywieckiego za bardzo pokaźne wsparcie, gospodarzowi i obsłudze Bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu, Lokalnej Grupie Działania „ŻYWIECKI RAJ”, Firmie AUTO-TEST Barbara i Mirosław Gałuszka oraz Firmie „FOTO-M” za pomoc w organizacji tego dużego przedsięwzięcia.

Bardzo też dziękuję wszystkim jurorom z obu Kół: Annie Wróbel. Józiowi Mydło, Adamowi Pietraszko, Jankowi Gancarczykowi (Koło Miejskie), Magdalenie Jura, Iwonie Pytel-Brańka, Wojciechowi Brańka, Basi Szczepaniak, Magdalenie Haase z Koła zaŻARci, kol. Jakubowi Górnemu za pilnowanie ogniska i „spaw kiełbasowych” oraz panu Rafałowi Sanetrze z Terenowego Referatu Weryfikacyjnego GOT za sprawne weryfikowanie książeczek GOT oraz przyznawanie odznak GOT „w góry”.
Zapraszam na obszerną relację do galerii ZDOBYWCÓW

Wiceprezes Oddziału Babiogórskiego PTTK
Grzegorz Szczepaniak