www.zywiec.pttk.pl

Posiedzenie plenarne ZO 1 grudnia 2016 r.

Email Drukuj PDF

1 grudnia br. odbyło się ostatnie w tym roku, a 27 w kadencji 2013-2017, posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału Babiogórskiego PTTK. Podczas posiedzenia miało miejsce:

1.Wystąpienie Prezesa OKR w sprawie ostatnio przeprowadzonych kontroli.

2. Powołanie zespołu w celu opracowania preliminarza budżetowego Oddziału na rok 2017. Omówiono także bieżące sprawy gospodarcze Oddziału.

3. Wiceprezes Oddziału Kol. Grzegorz Szczepaniak zreferował przebieg posiedzenia Rady Prezesów Oddziałów PTTK woj. Śląskiego w Jaworznie 26.11.2016 r.

4.Przyjęcie ramowego planu pracy Oddziału na rok 2017.

5. Podjęcie uchwały o powołaniu w Oddziale Babiogórskim PTTK Policyjnego Klubu Górskiego PTTK “ŻBIK” przy Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu.

6.Podjęcie uchwały o powołaniu w Oddziale Babiogórskim PTTK Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK “BOJNO” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie.

7.Powołanie komisji inwentaryzacyjnej.

8.Podsumowanie przebiegu kampanii sprawozdawczo-wyborczej w kołach i klubach PTTK oraz kwestie organizacyjne związane z przygotowaniami do Zwyczajnego Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Oddziału 11 marca 2017 r.

Wstąp do PTTK w 2017 r.

Email Drukuj PDF

Informacje dla nowo wstępujących jak też kontynuujących członkostwo w PTTK w roku 2017.

materiały do pobrania

Posiedzenie plenarne ZO 27 października 2016 r.

Email Drukuj PDF

27 października odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Oddziału. Zarząd Oddziału podjął uchwałę w sprawie zawieszenia decyzji o likwidacji Klubu Wodnego PTTK "Babia Góra" dając czas na ewentualne przystąpienie do klubu osobom zainteresowanym turystyką żeglarską. Omówiono przebieg kampanii sprawozdawczo-wyborczej w kołach i klubach PTTK, podjęto decyzję o likwidacji Koła PTTK przy parafii Rzymsko-Katolickiej w Pietrzykowicach. Zarząd zatwierdził wzorcowy formularz wniosku o nadanie Godności Członka Honorowego Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu oraz wniosku o nadanie Dyplomu i Odznaki Za Zasługi dla Oddziału. Podjęto uchwałę o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zjazdu Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu sprawozdawczo-wyborczego 11 marca 2017 r. Zatwierdzono wnioski o nadanie dyplomów Rady Prezesów Oddziałów PTTK woj. Śląskiego i ZG PTTK.Przedstawiono informacje o sprawach finansowych i gospodarczych Oddziału. Przedstawiono uchwałę ZG PTTK o wysokości i zasadach opłacania składek członkowskich PTTK w roku 2017. Zarząd podjął uchwałę w sprawie sposobu rozporządzenia środkami finansowymi pozostającymi w dyspozycji Oddziału, pochodzącymi ze składek członkowskich. Podjęcie uchwały w sprawie podpisania przez Oddział w imieniu ZG PTTK, umowy o udzielaniu rabatów handlowych dla członków PTTK z firmą HIGA, oraz z firmą Zakład Optyki Instrumentalnej Uniwersał.

IV Zaduszki Oddziału Babiogórskiego PTTK

Finał XLII Okręgowego Rajdu Pięciu Wierchów Beskidzkich 2016

Email Drukuj PDF

Przypominamy, że do 13 października biuro Oddziału PTTK w Żywcu przyjmuje zgłoszenia drużyn i turystów indywidualnych na finał 42 Okręgowego Rajdu Pięciu Wierchów Beskidzkich. Zgłoszenia drużyn wyłącznie na kartach rajdowych.

regulamin i karta rajdowa do pobrania

Podczas finału Rajdu zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy krajoznawczo-turystycznej według następujących zasad:
1. Drużyna otrzymuje pytania po zgłoszeniu się u organizatora.
2. Punktacja: 1 punkt za każdą poprawną odpowiedz.
Łączna, maksymalna ilość punktów: 9 + 11 = 20
3. Skreślenia i poprawki tekstu powodują obniżenie punktacji o 1 punkt za każde skreślenie lub poprawkę.
4. W przypadku jednakowej liczby punktów o końcowej pozycji drużyny zdecyduje krótszy czas oddania pracy.
5. W razie konieczności przeprowadzona zostanie dogrywka pomiędzy drużynami.