www.zywiec.pttk.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

Komunikaty Prezesa Oddziału

Email Drukuj PDF

1. Przypominam, że w nieprzekraczalnym terminie do 25 maja br. trwają zapisy na XXIII Wiosenny Zlot Żywczaków na Hali Miziowej. Zgłaszać mogą się drużyny z kół i klubów liczące przynajmniej 8 osób oraz turyści indywidualni.

https://drive.google.com/…/0BzH5P-Tj20ftZlBXSU1PUjVmT…/view…

2. 4 czerwca br. odbędzie się III Dzień Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK. Organizatorami z ramienia Oddziału są w tym roku Klub Górski PTTK "ZDOBYWCY" oraz Koło PTTK "zaŻARci". Miejscem spotkania będzie w tym roku nasza Chata Baców w Korbielowie. W załączeniu regulamin i proponowane szlaki.
https://drive.google.com/folderview…

3. W dniach 3-5 czerwca br. gościmy na naszym terenie w schronisku PTTK Hala Miziowa, turystyczne rodzinki z całej Polski. 
http://www.rodzina.pttk.pl/node/482

4. 18 czerwca odbędzie się III Rajd Powitania Wakacji organizowany tradycyjnie przez Koło Miejskie PTTK im. inż. Rudolfa Niemczyka. Miejscem podsumowania imprezy będzie dolina Zimnika. Szczegółowe informacje ukażą się niebawem.

5. Członkowie PTTK z naszego Oddziału mogą skorzystać z programu zniżkowych zakupów produktów firm Salomon i Suunto, przesyłając za pośrednictwem swoich kół i klubów imię, nazwisko i nr ważnej legitymacji członkowskiej PTTK. Otrzymają wówczas informację zwrotną o sposobie logowania do programu.

6. W związku z rozpoczynającą się kampanią sprawozdawczo-wyborczą przed XIX Walnym Zjazdem PTTK, jeszcze przed wakacjami prezesi kół i klubów otrzymają z Oddziału informacje i materiały potrzebne do przeprowadzenia jesienią br. walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych na etapie kół i klubów PTTK.

7. Informacje o naszych imprezach dostępne także dzięki aplikacji "Kulturalny Żywiec" dostępnej na systemy Android i IOS.
http://kulturalnyzywiec.pl

Prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK 
Jakub Nowak

 

XXIII Wiosenny Zlot Żywczaków Hala Miziowa

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na tradycyjny XXIII Wiosenny Zlot Żywczaków na Hali Miziowej 29 maja 2016 r. Zapisy dla swoich drużyn prowadzą koła i kluby PTTK, zaś dla turystów indywidualnych bezpośrednio w biurze Oddziału.

regulamin i karta zgłoszenia do pobrania

 

Laureatka XXIII OKKT Poznajemy Ojcowiznę

Email Drukuj PDF

 

 

DOMINIKI TYRLIK została LAUREATKĄ  etapu centralnego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę’2015/2016”, dołączając do elity krajoznawców w Polsce.

Uczennica DOMINIKA TYRLIK z kl. 3b, aktywna uczestniczka działań Koła Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa PTTK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu, odniosła wspaniały sukces w etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę 2015/2016” (organizowanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie i Ministerstwo Edukacji Narodowej), zostając LAUREATKĄ  w konkursie indywidualnym za pracę

pt. Węgierska Górka - „Szlakiem rozwoju hutnictwa na Żywiecczyźnie”.

Podsumowanie odbędzie się w dniach 13 -15.05.2016r. w Kozienicach (woj. mazowieckie).

 

Opiekun naukowy Dominiki, Kol.  Jacek Seweryn.

 

Gratulujemy!

 

 

Rusza 42 Rajd Pięciu Wierchów Beskidzkich

Email Drukuj PDF

Rusza 42 Rajd Pięciu Wierchów Beskidzkich. Zakończenie imprezy w tym roku odbędzie się 16 października w Schronisku PTTK Przysłop pod Baranią Górą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w rajdzie.

regulamin i karta zgłoszenia

 

Emotikon smile

 

Posiedzenie Plenarne Zarządu Oddziału

Email Drukuj PDF

W dniu 28 kwietnia br. odbyło się kolejne posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału. W obecności członków Oddziałowej Kapituły Odznaczeń i Wyróżnień Zarząd zatwierdził kryteria dla kandydatów do Godności Członka Honorowego Oddziału Babiogórskiego PTTK. Godność taką będzie mógł nadać Walny Zjazd Oddziału już podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego w 2017 r. Prócz tego omówiono organizację najbliższych imprez jakie Oddział organizuje lub w jakich uczestniczy, są to:

• 15.05.2016 r. Piknik programu “Po Stronie Natury” Żywiec-Zdrój (Koło Miejskie PTTK, Koło PTTK Węg. Gór., KF PTTK GBC, OKGTJ, OKTG)

• 29.05.2016 r. XXIII Wiosenny Zlot Żywczaków na Hali Miziowej (OKTG)

• 04.06.2016 r. Oddziałowy Dzień Dziecka Korbielów-Chata Baców (Klub Górski PTTK ZDOBYWCY i Koło PTTK “ZaŻARci”)

• 3-5.06.2016 r. Turystyczne rodzinki Hala Miziowa.

• 11.06.2016 r. Wycieczka Szlakiem Dolinek Podkrakowskich (OKM)

• 18.06.2016 r. Rajd Powitania Wakacji w Zimniku (Koło Miejskie PTTK)

Podsumowano udział w IX Zlocie Oddziałów PTTK woj. Śląskiego w Chorzowie gdzie byliśmy najliczniejszym oddziałem PTTK. Dyskutowano o udziale Oddziału w akcji "Czyste Beskidy"

Poruszano sprawy związane z gospodarką i finansami Oddziału, odbytym Walnym Zebraniu Wspólników Spółki PTTK Karpaty, oraz planowanych inwestycjach.

ZO podjął decyzję o likwidacji z przyczyn formalnych Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK w Wieprzu. Zatwierdzono wykonanie i dystrybucję medalu jubileuszowego nawiązującego do zeszłorocznego jubileuszu 110-lecia Oddziału.

Ogłoszono XLII Rajd Pięciu Wierchów Beskidzkich którego podsumowanie odbędzie się w tym roku w Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK, oraz wyjątkowo uroczysty przebieg 50 Jesiennego Zlotu Żywczaków Babia Góra 2016, który przypada w tym roku.

 


Strona 1 z 53